Strašidelný koktejl v Kovozoo byl říznutý adrenalinem 13.11.2018

Touha po zábavě, dobrodružství, amatérském pátrání po přízracích a kouzlech přivedla v pátek odpoledne i večer dvěma branami od areálu REC Group a Kovozoo Staré Město tisíce dětí i dospělých. Nechtěly si nechat ujít 7. ročník Strašidelné zahrady. Tak hojná účast svědčí o tom, že o návštěvníky se ani v příštích letech strůjci akce bát nemusejí. 

„Vzhledem k tomu, že na Strašidelnou zahradu přichází každý rok více návštěvníků, stanoviště strašidel pravidelně obměňujeme. Letos jsme také výrazně rozšířili plochu, na níž se akce koná. Společnost REC Group nabídla návštěvníkům další novinku, a to Off-Road centrum,“ informovala, Petra Polášková, hlavní organizátorka strašidelného i zábavného programu.

Off-roadová dráha s robustním terénním vozidlem Nisan Patrol, řízeným se zkušeným instruktorem, nabídla návštěvníkům při jízdě po hromadách hlíny, po nichž by někteří nechtěli jít ani pěšky, nevšední zážitky. Dalším velkým lákadlem byla pro děti i dospělé recyklovaná atrakce, takzvané strašidelné bludiště z dvou tisíc pneumatik z osobních vozidel. Do provozu bylo uvedeno letos v září.

Na Strašidelné stezce se návštěvníci setkali s mučírnou, pekelníky, čarodějnicemi, strašidelným lesem, městem mrtvých, gotickou kaplí a krotiteli duchů. Akci mile, humorně i kouzelně oživil Jirka Hadaš, prezident českých kouzelníků a několikanásobný mistr republiky v moderní magii, který o první listopadové neděli oslavil čtyřiačtyřicáté narozeniny. Při soutěžích, škole kouzel a tancování mu v rolích čarodějnic sekundovaly jeho asistentky Elvíra s Malvírou.

Děti i dospělí mohli v průběhu akce prozkoumat celý areál Kovozoo s více než 250 zvířaty, která přišla na svět z kovového šrotu díky zručným svářečům. V průběhu akce si návštěvníci prohlédli také jedinečné exponáty, jakými jsou pražská tramvaj, letoun L-610, staré zemědělské stroje, vysloužilá hasičská auta, buldozery a podobně.

Článek vyšel ve Slováckém deníku
autor: Zdeněk Skalička

Sidebar