DEN ZEMĚ V UHERSKÉM BRODĚ 2017 – tisková zpráva 05.05.2017

TISKOVÁ ZPRÁVA

V UHESKÉM BRODĚ SE VELKOLEPĚ SLAVIL DEN ZEMĚ

V Uherském Brodě – 30. dubna 2017 – Nazýváme ji „matičkou“ Zemí a přitom se k ní tak často chováme nehezky. Snad právě proto je 22. duben na celém světě oslavován jako MEZINÁRODNÍ DEN ZEMĚ. Nabádá nás, abychom si důležitost „matičky“ Země všichni uvědomili, abychom zpytovali svědomí a zamysleli se, co děláme (či neděláme) pro životní prostředí. A abychom vymysleli, co dělat jinak a lépe, aby se nám i dalším generacím na planetě Zemi ještě dlouho dobře žilo. Den Země slaví více než miliarda lidí ve 175 státech světa, proto se tento svátek stal největším sekulárním svátkem, který slaví lidé společně na celé planetě bez ohledu na původ, víru či národnost.

V Uherském Brodě se slavil tento ekologický svátek hned dva dny, a to v pátek 28. 4. a v sobotu 29. 4. První den oslav patřil mateřským, základním a středním školám, druhý pak veřejnosti. Akci uspořádalo město Uherský Brod a dceřiné společnosti holdingu REC Group – RPG Recycling, GELPO a ASSCO.

Na pátek 28. dubna si pořadatelé na Masarykově náměstí připravili spoustu ekologických soutěží pro malé i velké návštěvníky. Jakkoliv jsou oslavy určeny všem bez rozdílu věku, pamatováno bylo pochopitelně zejména na děti a mládež, neboť právě v jejich rukou a správném ekologickém myšlení je další osud celé planety. Naučit je již v raném věku, jak se k Zemi správně chovat, je proto stěžejní. Hlavním tématem DNE ZEMĚ v Uherském Brodě bylo třídění odpadů. Na náměstí se prezentovaly kolektivní systémy EKOKOM, ASEKOL a EKOLAMP, které dětem nabídly ekologické hry, kvízy, soutěže a nejrůznější atrakce. Milovníci kytiček si na své přišli na burze pokojových rostlin.

V čase od 8:00 do 12:00 vozil vláček STEELINKA děti z náměstí přímo do areálu společností RPG Recycling, GELPO a ASSCO do Vazové ulice.

Na stanovištích dceřiných společností holdingu REC Group, které se zabývají ekologickým zpracováním odpadů, si všichni mohli prověřit své ekologické znalosti prostřednictvím EKOOLYMPIÁDY. Soutěžit mohly na stanovišti společnosti KOVOSTEEL Recycling, Steelmet, RPG Recycling, Gelpo a ASSCO. Za splněné úkoly je čekala odměna. Vedle vzdělávání byl také prostor pro tvoření, jak jinak než z odpadu. Děti mohly také obdivovat zvířátka z kovového odpadu ze staroměstské KOVOZOO.

V sobotu 29. dubna v 10:00 se otevřely brány společností RPG Recycling, Gelpo a Assco ve Vazové ulici, které ve svých areálech přivítaly více než 1000 návštěvníků! Vstupenkou na akci byl vysloužilý spotřebič nebo dobrovolné vstupné a dopředu bylo avizováno, že výtěžek poputuje na Sociální služby v Uherském Brodě. Návštěvníci přinesli celkem 880 kg spotřebičů a 393 mobilních telefonů, díky čemu byly Sociální služby podpořeny částkou 20.000 Kč.

V otevřených provozech společností si návštěvníci mohli udělat obrázek o tom, jak se recyklují staré pneumatiky a co všechno se z nich dá vyrobit. Děti si užily vystoupení oblíbeného JIRKY HADAŠE, který si pro ně připravil indiánskou show. O zábavu se v průběhu oslav postaral kroužek aerobicu z DDM v Uherském Brodě a folklórní soubory SVĚTLOVÁNEK a OLŠAVĚNKA. Závěrečnou tečkou byl koncert kapely TABÁK – KABÁT Revival. Po celý den mohly děti změřit svůj talent a znalosti v EKOOLYMPIÁDĚ, šikovné ručičky si procvičily v TVOŘIVÝCH DÍLNIČKÁCH a hudební nadání při MUZIKOHRÁTKÁCH. Milovníci adrenalinu otestovaly SEGWAY vozítka na stanovišti partnera EXTRANET. A ti nejmenší se vyřádili na skákacím hradu. K dispozici byly opět koloběžky, dětská vozítka a navíc také populární malování na obličej. Děti si pohrály v GUMOLANDu i v GUMOFITNESS a dospělí si vychutnali kávičku v GUMOKAVÁRNĚ. Na tradičním jarmarku jste si mohli nakoupit různé dobroty – trdelníky, frgály, koláčky, sýry, výrobky z rakytníku, čerstvě praženou kávu či rybízové víno.

 

 

Soňa Zigová

organizátor akce

Tel: +420 724 418 580

Email: zigova@rpgrecycling.cz

 

Monika Ondruchová

koordinátor akce

Tel: +420 775 704 372

Email: akce@recgroup.cz

Sidebar